NOBEL EXPO’YA TEŞEKKÜR

Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, ihracat için 26 ülkeden gelen ziyaretçilerin katılımıyla kapılarını açtı.

Yeni nesil fuarcılık anlayışı ile yola çıkan Nobel Expo ve İZFAŞ işbirliğinde bu yıl 48.si düzenlenen Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, sektörü biraraya getirdi. Açılış kurdelasını kesen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Nobel Expo ile büyüyen Shoexpo’da verimli dört gün geçireceğiz. Birlikte yaptığımız her fuarı büyüten Nobel Expo Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Çelik’e teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye’nin ayakkabı sektöründe dünyanın yedinci büyük üreticisi olduğunu belirten Soyer “SHOEXPO sektörümüze, dünyadaki tasarım trendlerini takip edebileceği, katma değeri yüksek ürünlere yönelebileceği yepyeni bir ufuk açıyor. Türkiye’de büyük çoğunluğunu KOBİ’lerin oluşturduğu, fuar deneyimi olmayan, ihracatla tanışmamış ayakkabı ve deri sektörü üreticilerimize yepyeni bir kapı aralıyoruz. Türkiye’de bir ilk olan projemizle 40 işletmenin SHOEXPO’ya ücretsiz katılımını sağlıyor ve uluslararası alıcılarla buluşturuyoruz. İhracat süreci ile ilgili bilgi paylaşımı ve desteği için kısa bir eğitim programı da uyguluyoruz” dedi.

26 ÜLKEDEN PROFESYONEL ALICILAR

Fuarda Azerbaycan, Belarus, Birleşik Krallık, Bosna-Hersek, Cezayir, Çekya, Ermenistan, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Irak, İspanya, İsrail, İtalya, Karadağ, Kazakistan, Kıbrıs, Kosova, Lübnan, Moldova, Polonya, Romanya, Rusya, Ürdün, Yunanistan’dan ihracat için ziyaretçiler bulunuyor. Fuara; Adana, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya ve Manisa’dan 100’ü aşkın firma katılıyor.

Sektör profesyonelleri Shoexpo İzmir’de düzenlenecek söyleşiler ve sergilerde bir araya gelecek. “Step-On Talks” sahnesi dört gün boyunca ünlü yerli ve yabancı tasarımcılara ev sahipliği yapacak. “Step-On Talks” sahnesinin konukları arasında Lady Gaga, Fergie gibi dünyaca ünlü isimlerin tasarımcısı “Kobi Levi” olacak. Levi, sektör temsilcilerine tasarıma yönelik bilgiler verecek ve birbirinden farklı tasarımları “Shoe Art Show” alanında sergilenecek.

shoexpo 1.2
shoexpo 1.5
shoexpo 1.1
shoexpo 1.3
shoexpo 1.6
shoexpo 1.7
previous arrow
next arrow